Hakkımızda

1980'den Günümüze Proje ve Danışmanlık Hizmetleri Vermekteyiz

2019 Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Temel Eğitimini Tamamladı

2018 Mimarlar Odası Kent ve Çevre Komisyonuna katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Mimari Uygulama Denetçi Belgesini aldı

2017 Mimarlar Odası Serbest Çalışan Mimarlar Komisyonuna katıldı.

2016 Yeniden Şirket Müdürlüğü ve mimarlık hizmetlerinde geri döndü.

2015 Torbalı Belediyesi İmar Müdürlüğü Yapı Ruhsat Şefliği Mimari Masada proje kontrol görevinde bulundu. Yaklaşık 6 aylık deneyim sayesinde bürokrasi ve belediye işleyişi hakkında yaşayarak deneyim sahibi oldu.

2014 1+1 konutlar ve 3+1 konutlar içeren çok sayıda proje ile tecrübesini arttırdı.

2013 Özellikle Buca İlçesi'nde bir çok projeye imza attı. Evlenmesi özellikle konut tasarımı alanında bir çok konuya değişik bakış açıları kazandırdı.

2012 Enerji Kimlik Belgesi için gerekli Enerji Uzmanlığı Eğitimini Aldı 98 alarak sınavını geçti.

2011 İzmir'de ilk inşaatını yaptı ve teslim etti. 100'den fazla mimari ve statik projenin tasarım, çizim ve inşaat ruhsatı alınmasında tasarımcı, çizimci, danışman yada yardımcı olarak katkı sağladı.

2010 Bugün gerek mimarlık gerek internet alanında yeni fikirlere kafa yormaya devam etmekte.

2009 Sivas 5.Piyade Eğitim Tugayı'nda askerliğe başladı ve Sivas Orduevi'nde askerlik hizmetini tamamladı.

2008 Çıktıcı.com'u kurdu. CAD kullanıcılarına yönelik çıktı hizmetlerini online olarak vermeye başladı.

2008 25 yaşına gelmeden yüzlerce mimari ve statik proje çizdi.

2006 Emlak Estate.com'u kurdu. Hala Binlerce Kullanıcıya ücretsiz hizmet vermektedir.

2003 Babası inşaat mühendisi olduğu için, inşaat mühendisliği alanında çok daha yaşlı mimarlardan daha tecrübeli olma fırsatını yakaladı.Gerek projelendirme gerek uygulama gerekse detay çözümlerinde bir çok deneyime sahip olma fırsatı buldu.

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandı.Mimarlık fakültesini kazandıktan sonra www.mimarim.com ile mimarlık öğrencileri için paylaşım platformunu açtı.

2001 emlak.adalarinsaat.com.tr olarak hizmete başlayan sadece bir kaç ilandan ibaret olan sitemiz bugün www.emlakestate.com olarak milyonlarca kullanıcıya, binlerce ilanla hizmet vermeye devam etmekte.

1998 Orta okulu'da Marmara Adası'nda okuduktan sonra, Balıkesir'de Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi'ni kazanma ve ilk mezunlarından biri olma fırsatını yakaladı.

1996 yılında internetle tanışma fırsatını buldu.Kısa bir süre ziyaretçi olarak gerçirdikten sonra site denemeleri yapmaya başladı.

1992 yılında bilgisayarla tanıştı.

1990 İlkokulu Marmara Adası'nda okudu.

1984 Balıkesir'de doğdu

Ümit ÇİĞDEM

Mimar

2011 Şirketimiz de danışman ve inşaat mühendisi olarak çalışmaya devam ediyor.


2010 Aydın Nazilli İsabeyli Belediyesi İmar İşlerin'de görev yaptı.


2008 yılında Avrasya 35 Yapı Denetim Şirketi'nin Kurucu Ortaklarından Oldu. Aynı şirkette proje ve uygulama denetçisi olarak görev yaptı.


2008 yılında şirketimizin merkezi İzmir e taşınmıştır.İnşaat,İnternet,Baskı sektörlerinde hizmet vermeye devam etmekteyiz.


Bu çalışmaları sayesinde Marmara merkezimizden sonra 1998 yılında Avşa adasında ve 2001 yılında Erdek ilçemizde de şirketimizin şubeleri açılmıştır.


Bu arada belirtelim 1996 ve 1997 yılları arasında ise Balıkesir ili Marmara ilçesi Avşa ( Türkeli ) Belediyesi Fen işlerinde çalışmıştır.


1995 yılında ise şirketimizi kurarak şirket müdürü olarak bu güne kadar görevini tecrübesi bilgisi ve disiplinli çalışmaları sayesinde başarıyla sürdürmektedir.


1989 - 1993 tarihleri arasında Balıkesir ili Marmara ilçesinde Marmara Belediyesi Fenişleri Müdürlüğü yapmıştır.1994 yılında tekrar serbest hayata geçerek Marmara merkezde mühendislik bürosu açmıştır.


1980 ve 1989 yılları arasında Balıkesir merkezde ve Bigadiç te şube olarak serbest mühendislik bürolarını faaliyete geçirmiştir. Altı ay kadar Balıkesir ili Burhaniye ilçesinde Or-jan yapı kooperarifinde şantiyecilik yapmıştır.


Balıkesir Necati Öğretmen lisesinde bir yıl okuduktan sonra Aydın Nazilli Erkek Öğretmen Lisesinden mezun olmuştur.Kısa bir süre Ordu ili , Ünye İlçesi, Üçpınar köyünde ilkokul öğretmenliği yapmıştır. İ.D.M.M.A.inden inşaat mühendisi olarak 1980 yılında mezun olmuştur.


1955 yılında Balıkesir ili, Bigadiç ilçesi , Davutlar köyünde doğmuştur. İlkokulu doğum yeri Davutlar köyü ve yolbaşı köyünde tamamlamıştır.Ortaokulu ise Balıkesir Ortaokulunda bitirmiştir.

Şaban ÇİĞDEM

İnşaat Mühendisi